Návštěvě z ministerstva se v Žatci líbilo

před třemi roky  |  Zprávy |   1 komentář

Žatec – Náměstkyni ministryně práce a sociálních věcí Gabriele Nekolové se v Žatci líbilo. Při své červencové návštěvě si v našem městě prohlédla Domov pro seniory, Mateřské centrum Sedmikráska i restauraci U Zlatého beránka.

 

Návštěva Gabriely Nekolové začala v úterý 18. července v žateckém domově pro seniory, kde se setkala se starostkou Zdeňkou Hamousovou. V domově se seznámila s jeho provozem i záměry, které s ním má město do budoucna, patří mezi ně například „Centrum Šafaříkova“, či postupná přeměna pokojů na malé bytové jednotky. O tom, že se jí líbil lidský přístup zaměstnanců a péče o klienty, svědčí její komentář k návštěvě, který ještě téhož dne zveřejnila na facebooku: „Dnes jsem navštívila Domov pro seniory a Pečovatelskou službu v Žatci, který poskytuje služby 350 seniorům. A to i díky podpoře města Žatce, kraje a Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky. Smekám před vedením a děkuji řediteli Petru Antonimu nejen za prohlídku zařízení, ale také příjemný den a jeho nesmírně lidský přístup, kterým seniorům spolu se stovkou zaměstnanců zajišťuje opravdový domov. Mimochodem v jídelně domova výborně vaří, chutnalo jako od maminky.“
Po této návštěvě pokračoval program náměstkyně Gabriely Nekolové v Sedmikrásce na náměstí Svobody. Seznámila se zde s jejím provozem i s dokončovaným projektem „Školičky na náměstí“.
„Náměstkyně ministryně Michaely Marksové, Gabriela Nekolová, si u nás v Sedmikrásce se svým týmem nejprve prohlédla prostory mateřského centra, kde se právě konal II. turnus příměstského tábora. Druhá část její návštěvy se odehrávala v nové Školičce na náměstí, kde probíhají závěrečné práce, a vše se připravuje na otevření první registrované dětské skupiny v Žatci v pátek 1. září,“ popisuje průběh návštěvy vedoucí pracovnice Sedmikrásky Michaela Hradcová a dodává: „Po prohlídce se uskutečnila dvouhodinová debata o všech radostech a starostech v tomto oboru. Tato milá návštěva nás utvrdila, že ženy mají v politice smysluplné místo. Děkujeme tímto Gabriele Nekolové za velmi přínosné setkání.“ „Sedmikráska je krásné místo a jsou v něm úžasní lidé, děkuji dětem za milý dárek,“ pochválila i mateřské centrum G. Nekolová.
Po prohlídce mateřského centra si náměstkyně prohlédla Žatec z radniční věže a zajímala se o záměr města vstoupit na seznam památek UNESCO. Na závěr zavítala do restaurace U Zlatého beránka, která funguje na principu sociálního podnikání. V Žatci se tedy G. Nekolové velmi líbilo a načerpala zde jistě mnoho podnětných informací přímo v terénu.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

1 | Matouš Bláha @ | před třemi roky

To je úžasný podnik, který zneužívá levné pracovní síly ve smyslu zaměstnat, dostat peníze za každého zaměstnaného a šup na ulici. Je chválen? To v člověku zanéchá bezva pocit.

reagovat

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: